| Floxit a întrebat:

de azi dimineata, de cand m-am trezit, am inceput sa tusesc, eu tuseam si inainte dar nu chiar asa si luam sirop, am avut un pic de febra si a inceput sa ma doara spatele, in zona de jos a abdomenului, ce-ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Sa astepti sa-ti treaca raceala/gripa. (Asta trece cam intr-o saptamana) Iar pentru spate, fa miscare, exercitii, mai putin timp stat pe scaun, in aceeasi pozitie, daca durerea nu trece mergi la medic, nu ne-ai spus nici ce varsta ai, s-ar putea sa ai o problema ori musculara ori cu coloana vertebrala, pentru a decela exact care e problema trebuie un consult medica, pe TPU nu putem sa te ajutam noi nicicum.
Sanatate!

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Luati o pastila de NUROFEN (RACEALA SI GRIPA) si beti un ceai de tei cu lamaie si cu iere de albine! Mergeti la medicul de familie sa va trateze raceala!

| 4N0NYM0US a răspuns:

Trebuie sa te prezinti la doctorul de familie