| Biancutzika a întrebat:

Hei TPU as dori un raspuns cat mai rapid. La ora 3 a inceput sa ma doara gatul. Pana la ora 5 avem frisoane si febra mare cu tuse. La 6 m.am invoit de la scoala. Era frig. Dupa 2 minute nu mai puteam sa respir. Am respirat ca un caine extenuat tot drumul cu dureri puternice in piept si plamani. Acum stau in pat si doar am febra si ma doare in piept tusesc si respir grei. Pot sa imi umplu plamanii cu aer dar simt ca ajunge greu. Nu fumez si nici nu am fumat sunt fata si am 13ani. Ce ar putea fisad dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emuzta2004 a răspuns:

Ia pastile, un ceai, fără dulciuri, mâncare sănătoasă, daca pleci afara( doar daca este ceva important sau mai degrabă de duci la doctor)te îmbraci foarte gros...Doctorul iti va spune ce ai si ce vei face. FUNDA? PLEASEE

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vvistula a răspuns:

Esti bolnava ce sa fie laughing stai in pat si fa ce iti spune doctorul

| Rony23 a răspuns:

Ai racit la plamani.

| Biancutzika explică:

Mersi. Ma simt oricum mai bine.

| Joe_Mary_1995 a răspuns:

Cel mai concret.Du-te maine la medicul de familie...

| emuzta2004 a răspuns:

A si... însănătoșire grabnică