| sokey a întrebat:

Este o intrebare cam stupida dar nu stiu ce sa fac va rog sa nu radeti. Deci, din cate am citit am vazut ca eu cred ca sufar de Retard. Am deficiente la scoala, nu pot invata, am preocupa mai mult altceva, imi doresc lucruri si alea imi stau in cap pana se realizeaza, nu am integrez in societate, ma gandesti numai la chestii SF, ma balbai foarte des. Ce trebuie sa fac ca sa vad daca chiar sufar de aceasta boala? Mentionez ca am avut combustie cerebrala postraumatica, adica am lesinat si mi s-a spart un vas de sange, in cap, dar a trecut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sy46 a răspuns:

De vina este doar generatia in care ai crescut, stai chill

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, te-as sfatui sa mergi la un medic sa te vada, chiar si la medicul de familie. Si te poate indruma si la un psiholog bun.

| diaac a răspuns:

Ceea ce spui nu este neaparat sa fie retard, multe din cele enumerate suna normale pentru un elev. Te sfatuiesc sa iti faci niste teste de inteligenta validate stiintific (NU ce gasesti pe internet sau in reviste) la cabinetul unui psiholog clinician.

| MadyMadutza a răspuns:

Du-te la medic happy

| DuDy002 a răspuns:

Citeste o carte sa-ti formulezi un vocabular si nu o sa te mai balbaiwinking