| Dariana1999 a întrebat:

eu am 55kg. Eu mananc mult. Daca mananc mai putin slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Depinde de inaltimea pe care o ai! Daca te vei "grasa" si de fapt ai kg necesare corpului tau mai bine lasa-te de diete care iti vor pune in pericol sanatatea ta.

Daca kg tale nu sunt asezate proportional unde ai vrea, atunci mergi de 2-3 ori pe la sala de sport (fie la scoala cand ai orele de sport), fie la o sala de fitness cu un instructor.
Incearca sa renunti la fast-fooduri si junk-food care iti distrug din start sanatatea. Consuma multe lichide si o alimentatie sanatoasa fara grasimi. Doar asa poti sa slabesti frumos in circa 2-3-4 luni. Slabesti lent si fara sa-ti spui sanatatea in pericol.

Bafta!

| persseuss a răspuns:

Poti sa tii o dieta, sa faci sport si sa incerci sa nu mai mananci seara

| neutrino a răspuns:

Nu este sigur.

| JessUnicorn a răspuns:

Normal că slăbeşti, dar trebuie să mănânci mai puţin, mai sănătos şi la ore adecvate.
Şi eu pot să mănânc dulciuri, sucuri, bombe caloriice dar puţine, şi tot grasă sunt. Mergi dimineaţa la alergat, du-te şi fă sport în parc, dă-te la gimnastică, înot etc. sau fă-ţi un program de mâncare (dietă). Sunt multe pe net dar te înţeleg, alea sunt greu de ţinut şi trebuie să ai ambiţie. Sper că te-am ajutat.