| adrili10 a întrebat:

Hey TpU daca mananc putin slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu, daca manci putin risti de obicei sa te ingrasi. Nu in prima faza, cand organismul nu este obisnuit cu aceasta 'terapie', dar dupa ce se obisnuieste va cauta sa-si faca rezerve si atunci te vei ingrasa foarte repede oridecate ori iti vei scapa dieta de sub control.
Sau dai in extrema anorexiei, sa ajungi un schelet ambulant, si asta ii la fel de rea ca obezitatea.
Alte probleme care le aduce o dieta saraca sunt carentele de orice fel, de vitamine, minerale sau aminoacizi, care pot duce la dereglari metabolice grave.
Nu este de dorit sa slabesti altfel decat pe o cale sanatoasa. Asta presupune o dieta variata si cat mai naturala si activitate fizica.

| pozeanimate a răspuns:

Nu slabesti
dar te poti imbolnavi, asa zic medicii
trebuie sa maninci echilebrat
consulta un dietolog
sau medicul de familie

| Ella5637 a răspuns:

Heiii happy. Nu cumva sa faci prostia de a manca putin pentru. ca slabesti ptr.ca poate duce la boli ca anorexia straight face nu incerca sa iei nici pastile. Eventual renunta la dulciuri, chipsuri, cartofi prajiti etc. mananca dar cate putin happy. Spune-mi te rog cati ani ai si cate kg big grin!