| Naomi16 a întrebat:

fundabig grin. ce remediu natural stiti ca sa scap de cosuri? adica fara creme sau prostii.multumesc mult:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-ti doresti sa folosesti remedii naturiste, cele mai eficiente tratamente impotriva cosurilor sunt otetul de merge(in special pentru cosurile stoarse, intrucat grabeste vindecarea)si usturoiul.Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore; minimum 4). Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp, exact ca in cazul usturoilui.Ai putea incerca, de asemenea si spirtu.In orice caz, rezultatele nu sunt garantate, intrucat in cazul unui ten foarte pretentios nu vor avea rezultatele dorite.Numai bine.

1 răspuns:
| Couragebv a răspuns:

Sincer, la mine nu mi-au trecut cosurile, pana cand am inceput viata sexuala, si m-am bronzat ca lumea. la tine poate fi altceva, dar nici eu nu cred in creme si pastiletongue. mergi la o farmacie BIO, alea am auzit ca au efect, dar ai grija ca sunt scumpehee hee. bafta si numai bine.