| Extraterestru2 a întrebat:

Ieri am dat destul de rapid cu piciorul ca sa ma trezesc din pat, dar am dat de marginea acestuia cu degetul ( de dupa cel mare de pat ). L-am "turtit"; atunci pe moment m-a durut destul de tare, iar azi am vazut ca partea de unde incepe degetul pana la mijloc mi s-a umflat si e aproape dubla fata de aceiasi parte de la celalalt picior. Acum nu il pot atinge pentru ca ma doare si ma deranjeaza foarte mult cand merg sad Ce pot sa fac? Credeti ca e rupt? crying Mulțumesc anticipat pentru ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iulian1302 a răspuns:

Cel mai indicat este sa faci o radiografie pentru a vedea daca este rupt. Atunci cand este rupt te doare foarte tare nici nu il poti atinge de durere. Totusi pana mergi la o radiografie iti poti pune pe locul dureros pungi cu gheata si iti poti cumpara de la farmacie o crema atiinflamatorie si sa te dai cu ea.