| anonim_4396 a întrebat:

ieri am fost la spital cu salvarea si am fost diagnosticata cu pneumonie interstitiala la plamanul stang si mi-a dat tratament, dar acum am niste dureri ingrozitoare si parca arde acolo asupra planului drept si abia imi mai misc mana stanga crying ce sa fac ca sa nu ma mai doara asa de tare?
va rog frumos sa ma ajutati!
funda si voturi :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci acum e sa ai rabdare fiind diagnosticata cu pneumonie sigur ai primit si tratament pentru asta, tu nu ai facut pneumonia intr o zi si nici nu o sa iti treaca intr o zi si daca iei tratament, repaus la pat, multe lichide si cel mai mult rabdare ca medicametele care le ai primit o sa isi faca efectul, posibil sa ai dureri si cu iradiere in mana datorita unei asocieri cu o nevralgie intercostala iar ca simti ca arde ii ceva normal in patologia asta deoarece este un proces inflamator si cu siguranta ai avut si o febra sau ai o sa te simti obosita fara pofta de mancare etc...sa ai rabdare cel mai important si evita efortul care iti provoaca durere, cu tratamentul care l ai primit o sa ai o evolutie favorabila in cateva zile, multa sanatate!

| Laura46 a răspuns:

Daca te simti rau in continuare lasa cremele ca nu e de glumit cu pneumonia

| miki_4604 a răspuns:

Cordiceps sinesis, tiens-romania.ro

Răspuns utilizator avertizat