| ELISA1LISA a întrebat:

In urma cu 3 luni m-am lovit la tibie cand am dat cu piciorul intr-un fier.Acuma locul lovit este rosu arata ca o pieliţa si are o adancitura.O sa treaca sau ce ar trebui sa fac.Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andrei123654789 a răspuns:

Daca nu ai dureri cronice sau probeleme in mers, probabil ca nu a afectat osul.Acum depinde si de gravitatea loviturii.Mai bine te-ai duce la un medic ortoped pentru ca el ar sti cel mai bine.Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult, insa oasele nu sunt specializarea mea, incahappy