| somrik a întrebat:

M-am lovit foarte tare la piciorul drept ce sa fac ca sa imi treaca mai repede? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Mergi la dus sau in vana si tine-l in apa cat de rece, sau iti pui un prosop ceva cu gheata, asa nici nu se umflawinking
Si ia ceva calmant, nurofen sau ketonalwinking

4 răspunsuri:
| codrinstefan2103 a răspuns:

Deocamdată folosește niște gheață să nu ți se umfle și te poți duce la farmacie să-ți cumperi niște diclofenac. Depinde acum ce fel de lovitură e. ai făcut o entorsă, te-ai tăiat. fii puțin mai explicită.

| somrik explică (pentru codrinstefan2103):

Fugeam la fotbal si am calcat pe oparte si ma doare

| somrik explică (pentru codrinstefan2103):

Nu sunt fata

| codrinstefan2103 a răspuns (pentru somrik):

Mă scuzi. încearcă să să faci cum ți-am zis, legi bine glezna și te dai diclofenac sau fastum gel. Poți lua și un nurofen pentru durere.