| FitMonkey a întrebat:

Salut

m-am lovit destul de tare la tibie acum 5 zile
s-a umflat, s-a invinetit dar nu vrea sa imi treaca. e exact la fel ca in a doua zi dupa ce m-am lovit. e urat e foarte umflat nici pantalonu scurti nu pot purta ca arata urat. de durut nu ma doare foarte tare. doar cand sar pe acel picior. ce as putea face sa nu mai fie asa umflat? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Reyko95 a răspuns:

Asa am patit si eu la degetul mic de la mana si am stat cam vreo saptamana dar, eu as zice sa te duci la doctor.

| Aloo123 a răspuns:

Ti-as recomanda sa-ti pui pe rana in fiecare zii o punga cu gheata, in jur de 10 -15 minute, daca doresti sa pui de mai multe ori fa o pauza intre ele.E normal sa te doara, nu te speria, daca se agraveaza mergi la doctor

| KillerGremory a răspuns:

Incearca sa te duci la medic si sa iti pui intre timp o compresa rece

| andradaiuli a răspuns:

Du-te la doctor si vezi ce ai patit parerea mea daca nu vrei sa se umfle mai tare