| ElecktroFloweR a întrebat:

Intr-o zi am ajuns la 5:30 acasa de la scoala, fiind plecata de la 7:30 pentru ca am avut o intalnire a Consiliului Elevilor, si cum am ajuns a inceput sa ma doara tare rau capul, de parca as fi avut un bolovan pe el mereu, in aceea seara mi-a fost foarte rau: simteam cum ma molesesc, imi pierdeam vederea, ameteam, inima imi batea cand incet cand tare etc, a doua zi am fost la medic si m i-a dat "Oscilococilum" sau cum se scrie si Buprofen, dar si in aceea seara am avut stari de moleseala si ameteala doar. Din cauza asta nu pot sa dorm bine fiindca imi e frica ca nu ma mai trezesc. M-a trimis sa fac analize dar pana vin va intreb: stiti ce am? Si cum pot trata asta? Va rog sa tratati intrebarea cu serioziate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Linisteste-te si incearca sa gandesti pozitiv, ca rezultatul analizelor va fi ceva inofensiv dpdv medical.De obicei durerile de cap la elevi apar de la oboseala, stresul de la scoala, lucrarile de control, temele de casa. Daca se confirma un diagnostic vei primi tratamentul potrivit si totul va fi bine.
Concentreaza-te aupra lucrurilor prezente, mai degraba decat asupra viitorului!

Răspuns utilizator avertizat
| foxsilver a răspuns:

Probabil ca ai patit asta pe fondul unui consum de energie, din punct de vedere fizic si psihic.
Si daca tot ai fost la doctor, eu cred ca nu ar trebui sa te nelinistesti, nu sta cu "drobul de sare" deasupra capului; chiar este indicat sa fii calma si sa astepti ca medicamentele sa-si faca efectul.
Ai rabdare, asteapta rezultatul analizelor, si fii optimista! Organismul reactioneaza foarte bine atunci cand ai o atitudine pozitiva.
Curaj, si sanatate multa!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nimeni nu ştie ce poţi avea, trebuie să faci nişte analize amănunţite, te duci la medic.
Te pup!

| IlincaToma a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii, la varsta ta aceste simptome pot fi cauzate de f multi factori fara legatura cu vreo afectiune(boala)Fii tare!