| anonim_4396 a întrebat:

Hei,TPU! M-am zgâriat cu unghia pe sclerotica ochiului, pe albul acela, nu îmi lăcrimează, nu mă ustură,nu mă doarer, doar că am impresia că aș avea mereu ceva, și simt că am o geană în ochii, a mai pățit cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate infecta ochiul... Du-te de urgenta la doctor maine sau acum, am cunostinta care i s-a infectat ochiul in cateva zile pentru ca ii intrase ceva si nu a mai avut ce face doctorul decat sa ii scoata ochiul. Probabil ai o zgarietura si se poate infecta. Nu e de joaca cu ochii.

Răspuns utilizator avertizat
| andrada2222 a răspuns:

Da eu am patit chiar ieri din cauza ca m-am frecat la ochi si aveam lentilele de contact, m-am dus la oftamolog si mi-a zis ca am ochiul iritat si mi-a dat niste picaturi si un gel, parerea mea este sa te duci la oftamolog sa vada daca este zgariat sau iritat fiinda exista riscul sa se infecteze daca nu iti trece senzaia aceea

| Georgiii2000 a răspuns:

Eu am patit dar mi-a trecut in cateva ore. sau peste noapte

| Eloiza09 a răspuns:

Bună! Ai rezolvat problema? E totul în regulă? Din păcate și eu am pățit același lucru și sunt foarte speriată. Am exact aceleași simptome.