| Steffani a întrebat:

Hei TPU happy mi-am facut luni un piercing in cartilaj [mi-a facut un coleg cu cercelul, bineinteles dezinfectat] dar mama nu stie. am stat cu el pana azi dar acum l-am scos. vreau sa se astupe, cercelul pe care l-am pus este foarte subtire. In cat timp se astupa si cu ce sa dau sa grabesc vindecarea? Fundita love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Nu da cu nimic, mananca de 3 ori pe zi, ia un complex de vitamine cu minerale si te vei reface mai repede.

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu este nevoie să faci nimic deosebit. Dacă laşi gaura pur şi simplu, se va astupa singură în aproximativ 3-4 zile.
Eu mi-am făcut încă două găuri în ureche acum vreo lună şi am început să regret aşa că am scos cerceii, am dat cu pudră iar în 3 zile se astupaseră.
Nu îţi face griji însă de acum înainte să te gândeşti bine înainte de a face ceva.
Pa-pa.

| EA_Izabela_1991 a răspuns:

..incearca sare marina sau ceai de musetel..sa te speli tot timpul pe maini inainte sa umbli la gaura. Si nu iti mai fa niciodata piercinguri cu cercelul direct, este foarte dureros. Bafta la vindecare!