| sfdshsnsa a întrebat:

Daca mi-am facut gaura in ureche acum 2 luni jumate in cat timp s-ar astupa daca imi scot cercelul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

In mod normal nu. S-ar astupa de tot doar daca ai avea o rana deschisa sau n-ai purta cercei luni/ani de zile.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Razvan, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!winking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cam intr-o saptamana! Ti-o spun din propria mea experienta! Dar nu se astupa de tot. Poti mai tarziu sa pui cercel, cu putin efort! Semnul ramane, chiar daca se astupa!

daniela
| daniela a răspuns:

De la organism la organis. Eu nu port cercei de cca 8-9 ani decat ocazional; Ce e drept pana atunci purtam zilnic; dar nu mi s-au inchis

| IrinaAndreea a răspuns:

Cred ca depinde de la caz la caz. Si eu mi-am facut gauri noi acum ceva timp, dar s-au infectat asa deodata si mi-am scos cerceii, iar gaurile s-au infundat destul de repede, dupa cateva luni (mai putin de 6) nu se mai cunostea nimic. In schimb, o prietena de-a mea si-a scos cerceii deoarece vroia sa i se astupe gaurile si nici dupa un an nu au disparut de tot semnele. :-s

| Live.Laugh.Love a răspuns:

In 7-10 zile happy. Acum depinde de fiecare. Dar semne [vizibile] tot raman happy

| sfdshsnsa explică:

Eu am doar o gaura in urechea stanga si am intrebat ca eram curios sa aflu in cat timp s-ar astupa.Nu vreau sa renunt la ea. tongue

| Same.User a răspuns:

Tot din proprie experienta, am si purtat multa vreme ce e drept, cred ca voi ramane cu semnele pana la adanci batraneti straight face
Oricum, regret ca mi le-am facut gaurile.

| Ariel_2658 a răspuns:

Daca nu iti pui cercelul cateva zile se astupa. Dar nu de tot, o sa vezi ca daca dupa vreo 5 zile incerci sa bagi cercelul din nou o sa intre greu.
De astupat de tot.depinde.dureaza cateva luni sa dispara de tot semnul.