| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana mi-am facut o gaura in cartilaj cu pistolul. Acum 2 zile zona a devenit dureroasă, rosie si umflata. Mai multe persoane m-au sfatuit sa scot cercelul desi eu trebuia sa il tin 2 luni. Intre timp am inceput sa ma dau cu baneocin si a inceput sa se dezumfle. Nu stiu ce sa fac. Am facut bine ca am scos cercelul, se astupa daca nu il pun, sa il mai pun inapoi, mai pot recupera gaura daca l.am scos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BububucatorulBubycus a răspuns:

Se astupa baga cercel de aur sau argint ca nu cocleste tinichelile se infecteaza urechea si din dand in cand freaca cu spirt medicinal

| AmiraH a răspuns:

Se astupa gaura daca nu il pui. Daca il pui dezinfecteaza-te de cateva ori pe zi si da-ti cu unguent de galbenele pana se vindeca. Eu asa am procedat cand mi-am pus piercing in buric si nu am avut probleme.