| Magic1333 a întrebat:

Hei TPU, mi-au iesit niste bubite care ma mananca pe burta 2-3 si pe picio.Am facut varicela deci ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o simplă alergie sau de o boală a copilăriei ( rubeolă, rujeolă/pojar, etc. )!

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermatolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermatologie.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
mergi la medic pentru a primi un diagnostic/tratament adecvat tipului tau de problema, problema pare sa fie dermatologica/alergologica.
O zi buna.

| Ioana1985 a răspuns:

Poate fii si o mica alergie

| elisuka a răspuns:

E o alergie sigur. ai mancat ceva sau te-ai iritat