| Magic1333 a întrebat:

Hei TPU, mi-au iesit niste bubite care ma mananca pe burta 2-3 si pe picio.Am facut varicela deci ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ioana1985 a răspuns:

Poate fii si o mica alergie

| elisuka a răspuns:

E o alergie sigur. ai mancat ceva sau te-ai iritat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
mergi la medic pentru a primi un diagnostic/tratament adecvat tipului tau de problema, problema pare sa fie dermatologica/alergologica.
O zi buna.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o simplă alergie sau de o boală a copilăriei ( rubeolă, rujeolă/pojar, etc. )!

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermatolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermatologie.

Toate cele bune.