| alexndramaaripop a întrebat:

Hei TPU, pentru diagnosticarea cu tulburare bipolara sau depresie trebuie facut consult la psiholog sau psihiatru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Psihologul e psiholog, psihiatrul e medic. Doar medicii sunt prescriptori. Tot psihiatrul este diagnostician pentru bolile psihice. Consulta unul si nu te autodiagnostica!

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

La psihiatru trebuie.
El este medic si pune diagnostice si da tratament.
Psihologul nu e medic ci doar te consiliaza, nu are voie sa dea retete.
Deci la psihiatru trebuie sa te duci.
Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Psihiatru!

| minrest a răspuns:

La psihiatru.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Da