| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU!
Pot sa iau trimitere de la medicul de familie ca sa apelez la ajutorul unui psiholog sau psihiatru?
Adica, poate sa ma trimita la vreun spital din oras fara sa trebuiasca sa platesc o caruta de bani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Pentru un consult la doctorul psihiatru,da,bineinteles,poti lua trimitere de la medicul de familie si te consulta gratis la un spital, daca esti asigurat medical(asta e o conditie obligatorie).
La psiholog, totul se face pe bani, din cate stiu, rari sunt cei care colaboreaza cu C.A.S.Insa la psihiatru e gratis daca ai trimitere si esti asigurat.
Sanatate.

| Felissa13Eden a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Multumesc mult!

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Raspuns castigator?:d

| Felissa13Eden a răspuns (pentru AvalohAlyn):

smug desigur;
Am uitat sa dau fundița.

4 răspunsuri:
| aleku22 a răspuns:

Da dar prima data trebuie sa suni pentru programare apoi iei biletul de l medicul de familie