| 123456788900000 a întrebat:

Hei TPU, sunt tot cu problema ginecologica, am fost azi la control, mi-au sosit si rezultatele de la testul babes si a zis ca e totul in regula, doar ca am niste bacili care nu este nimic grav. Mi-a mai dat sa iau canesten gyn uno de 2 ori cu pauza intre de 5 zile si pastile sunvert 2 pe zi, domnul doctor a spus ca e mai bine secretia cu toate ca mie mi se pare la fel, nu prea am înțeles de la domnul doctor, spune ca e vb de o candidoza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Daca este vorba de candidoza iti spun din experienta ca acel gel nu te ajuta...Eu m-am chinuit mult cu ea, ( 3 luni si ceva)am scapat cu antibiotic! Deci pastilele alea sunt foarte bune! Eu in 3 zile am scapat de candida, nu stiu ce sa zic cu gelul acela, mie doctorul mi-a zis ca nu ajuta cu absolut nimic, dar mna, tu asculta de al tau poate la mine a fost mai rau! Stiu ca e neplacut dar ai rabdare cateva zile!
Apropo acele pastile si mie tot de 2 ori pe zi mi-a dat, doar ca eu am avut mai mult antibiotic!
Mai ai putina rabdare si daca nu trece il anunti pe medic!
Bafta!

| 123456788900000 explică (pentru Mariarobertina300000000):

Multumesc, dar ce gel? mi-a dat pastilele acelea sunvert si canesten gyn uno ovul

| Mariarobertina300000000 a răspuns (pentru 123456788900000):

Aaaa...scuze am inteles canesten gel...