| catar15 a întrebat:

Acum cateva zile am fost prins de un caine de picior. Nu a ramas nicio urma de zgarietura sau ceva, nici sange nu a curs. Ar trebui sa merg totusi la doctor pentru un consult si un vaccin sau nu e nevoie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Trebuie sa penetreze pielea si sa curga sange sau limfa (lichid incolor, fara miros)... altfel, nu trebuie sa mergi la doctor

| BeaTMaN696 a răspuns:

Daca nici nu te-a zgariat nu ai de ce sa iti faci griji. Chiar si o zgarietura este de trecut cu vederea.