| anonimaticulnostradamus a întrebat:

Va rog raspundeti-mi si mie! Treaba sta asa: am avut interventie de pneumotorax in data de 10 iunie, in care mi s.a pus tub de drenaj, iar in 18 voi fi externat, dupa cat timp imi pot reincepe viata sexuala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oOoBrBoOo a răspuns:

Dupa 1-2 luni sau mai mult depinde si cum te simti tu.

| anonimaticulnostradamus explică (pentru oOoBrBoOo):

Ok, mersi

| oOoBrBoOo a răspuns (pentru anonimaticulnostradamus):

Imi dai o funda?big grin

| anonimaticulnostradamus explică (pentru oOoBrBoOo):

Am dat. Tu ai avut pneumotorax? Sau cunosti pe cineva care a avut? Te rog anunta-ma daca stii pe cineva pentru ca am nevoie de informatii. Azi trebuia sa ma externeze, ieri mi-au scos tubul, dar deja a recidivat si maine dimineata ma opereaza. Am mai pus o intrebare pe TPU despre cum te simti dupa operatie, dar nu mi-a raspuns nimeni. Te rog ajuta-ma daca poti. Cu doctorul nu pot vorbi ca nu are timp, si pe internet nu gasesc mare lucru.

| oOoBrBoOo a răspuns (pentru anonimaticulnostradamus):

Nu, nu am avut pneumotorax dar am auzit ca dupa 1-2 luni poti sa iti refaci viata sexuala dar am o cunostinta care a avut si dupa operatie s-a simtit destul de bine maiales dupa un somn bun te vei simti bine dupa un timp o sa si uiti ca ai fost operattongue.

| anonimaticulnostradamus explică (pentru oOoBrBoOo):

Aha. Multumesc. Am citit pe un forum ca un tip a suferit chinuri groaznice dupa operatie si de asta mi-e teama. Oare poti vorbi cu cunostinta ta..si sa imi spui cate tuburi avea cand a iesit din operatie? si daca a avut chinuri mari? te rog mult!

| oOoBrBoOo a răspuns (pentru anonimaticulnostradamus):

Nu e in tara la ora actuala dar nu a suferit nimic doar mici dureri care au trecut repede.