| ellyy a întrebat:

Vreau sa imi dati o dieta stricta in care sa slabesc intre 10 si 13 kg.va roooog(intr-un timp cat de scurt posibil)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

În primul rând să ştii că nu sunt de acord cu dietele stricte şi rapide. Ar trebui să ştii că dacă ţii astfel de diete ai să pierzi din masa musculară mai mult decât din grăsime(nu vrei asta, nu?) şi pui toate kilogramele la loc într-un foarte scurt timp. sad
Cea mai strictă dietă de care am auzit eu este ''Dieta balerină'' Cred că ai auzit şi tu de ea.
În caz că nu...sună aşa:
Ora♦8:00-0 cafea
♦10:00-2 ouă fierte
♦12:00-500ml suc de roşii
♦14:00-100g şuncă sau 1 felie de pâine prăjită
♦16:00-un măr
♦18:00-100g brânză slabă
Şi se zice că slăbeşti 1kilogram pe zi.
Dietele stricte sunt pentru ocazii speciale. Adică... Dacă peste 1-2 săptămâni mergi la o nuntă sau ceva de genul ăsta dieta asta e perfetcă happy; dacă nu...mai gândeşte-te de 2 ori dacă vrei sau nu să ţii o dietă rapidă.
O zi bună!

| PetreConstanta a răspuns:

Vrei repede - ai sa cazi pe strada la ce ai scris

| LifeInPink a răspuns:

Desi, si eu imi doresc sa se intample asta cat mai repede, nu prea e posibil ...Bine, poti sa te infometezi pana cazi de pe picioare si ametesti, dar iti spun din proprie experienta ca ii o PROSTIE! incearca sa ai un stil de viata activ (fa plimbari, alearga, sporturi care iti plac )si nu fa excese alimentarewinking Cheia succesului e ECHILIBRUL! Succes!

| Famelia11 a răspuns:

Poti sa mananci disociat. adica: intr-o zi carne intr`una legume sintruna paste fara dulciuri. paine prajita sau neagra.

| Alyona_Avrelyan_1985 a răspuns:

Da,