| GangstaGurl a întrebat:

Vreau si eu remedii naturale pentru picioare umflate, dar nu luate de pe net ci pe care le-ati incercat si au avut efect. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UrbanViolent a răspuns:

Iti recomand sa stai cu picioarele in sus, sprijinite de perete, cate zece minute in fiecare seara. Asta ajuta sangele sa circule mai bine si eviti si varicele.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cele mai multe remedii impotriva picioarelor umflate se bazeaza pe ceaiuri si infuzii din plante, cataplasme, masaj cu uleiuri esentiale din plante, o alimentatie bogata in vitamine, miscare usoara.
Masajul cu ulei este unul dintre cele mai benefice remedii.
Cele mai bune uleiuri sunt cel de menta si cel de chiparos. Menta da senzatia de racoare iar chiparosul descongestioneaza zonele umflate. Un masaj eficient este acela facut de la nivelul talpilor mergand usor pana la nivelul coapselor.
Sanatate multa!
Te pup!

| MariusYonuyzu a răspuns:

Puneti niste varza sau niste cartofi rasi.La mine a funcionat. Sper ca te-am ajutat