| Larisaaaa a întrebat:

Știți remedii naturiste sau unguent (crema) foarte bun pentru varice? Sau pentru picioare umflate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Varice pot avea atât femeile cat si bărbatii! Încearcă oțetul de mere, este un tratament grozav pentru varice. Este un produs natural ce curăță și îmbunătățește circulația sângelui. Atunci când circulația este una corectă, greutatea și inflamarea venelor este redusă.
Aplică oțet de mere pe pielea afectată de varice și masează ușor zona. Fă acest tratament în fiecare dimineață, dar și seara înainte de culcare. Acest tratament trebuie urmat timp de câteva luni pentru a reduce varicele.
Adaugă două linguri de oțet de mere la un pahar cu apă și amestecă bine. Bea acest amestec de două ori pe zi timp de o lună și vei observa diferența.Meriti"a doua sansa"