| LuissaRebeca a întrebat:

Hei Tpuuu. am nevoie urgent de ajutor sad. de curand am avut o infectie urinara (urinari des, usturime la urinat ), pe 10 trebuia sa imi vina ciclul si mi-a intarziat, venindu-mi abia ieri, dar intr-o cantitate mai mica. credeti ca e din cauza infectiei sau e vreo sarcina nedorita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Antibioticele se elibereaza pe baza de prescrpitie medicala, deci trebuie sa va adresati medicului pentru a va recomanda un antibiotic. La modul general antibioticele ciprofloxacina, norfloxacina, ofloxacina si biseptol, neoxazol se recomanda cel mai frecvent in cazul infectiilor urinare.

| kitten95 a răspuns:

Du`te la medic. userii nu sunt medici.

| zelejnicar a răspuns:

Cred ca tine de acea infectie. Ar fi bine sa o tratezi. http://www.plantunivers.ro/index.php?route=product/category&path=2