| anonim_4396 a întrebat:

Hei, Urgent! sad
Am o durere insuportabila de masea. Aseara am luat nurofen, dupa cateva ore algocalmin... si nu m-a lasat. M-am trezit pe la 3 azi noapte sa iau ketonal, doar asa am putut dormi. Iar acum sincer, inca simt un usor discomfort.
Ce medicamente sunt cele mai bune pentru durerea aceasta? ma doare maseaua de jos, stanga, ultima si parca si in zona urechii si coboara putin spre gat. (doar pentru luni sunt programata la stomatolog).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Fă-ți un ceai foarte concentrat de salvie și ține-l la masea. Vei scăpa de durere în max. 2-3 ore. Garantat. happy

| Ririru a răspuns (pentru Hammurabi):

Serios?
Haha, n-am mai citit despre asa ceva happy Trebuie incercat

| Hammurabi a răspuns (pentru Ririru):

Nici eu n-am crezut la început dar în disperare de cauză am încercat și a mers. laughing

| Ririru a răspuns (pentru Hammurabi):

O sa incerc si eu, mai ales ca am o masea care ma supara si-mi place si ceaiul, ha! laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru Ririru):

Vezi că trebuie să-l faci foarte foarte concentrat și nu-l bei. Doar îl ți la măsea.

| AndreiMarin499 a răspuns:

Cel mai bine, ar fi sa mergi la doctor.

| BlondiDaniella a răspuns:

Este ceva spray la farmacie. Se numeste Lidocain. este foarte bun. iti dai 2-3 pufuri pe maseaua care te doare si iti amorteste imediat. si nu trebuie sa inghiti spray-ul. trebuie sa scuipi afarawinking

| Vlogs_Keitty_2002 a răspuns:

Foloseste metodele pe care mîcta le folosea