| Lorena19 a întrebat:

Hei! Va rog mult sa ma ajutati, am 15 ani. Acuma cateva zile am avut diaree si am luat o pastila, si mi-a trecut, dar in dimineata asta m-am trezit cu o durere de burta si m-am dus la toaleta si tot diaree am facut si ma durea burta ingrozitor, ma luase cu transpiratii, si ameteala nu ma puteam ridica in picioare. Simteam ca mor. Va rog sa imi ziceti ce poate fi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Probabil ceva stricat sau ceva ce a produs un dezechilibru intestinal.
Poți încerca să consulți un doctor sau să consumi cartofi, orez, brânză mentă, în cazul în care a doua variantă eșuează vei recurge la prima.
Orice variantă vei alege sper să te facă bine, multă sănătate!

1 răspuns:
| Kaℓi a răspuns:

Probabil o toxiinfectie alimentara, ai mancat ceva alterat sau fructe nespalate. Trebuie sa tii un pic de regim, mananci orez cu morcovi, ceaiuri (menta, chimen) multe ca sa nu te deshidratezi, fara grasimi, fructe, inghetata sau orice poate fi dubios. Ia 2 pastile de Imodium, si daca nu iti revii du-te la medic.