| Radandam a întrebat:

Hei! Va rog sa cititi si sa imi dati o parere, mai ales ca poate exista si asistente/doctori sau pur si simplu aveti si voi idee. Deci, acum 4 zile, eram la cineva si mergeam in curte acolo, iar cand m-am intors sa ma uit in spate am vazut ca in spatele meu era un caine, si acum eu cred ca m-a muscat desi nu pot zice ce am simtit ceva. Nu mi-a curs sange si nici nu se vede vreo zgarietura sau ceva pe picior. Ideea e ca am citit de rabia, am vazut ca se transmite de la caine si boala e mortala 100%.Ar trebui sa imi fac vacccinul? Nu sunt sigur ca m-a muscat... catelul are varsta de 4 luni cam asa din ce am inteles. Poate avea turbare catelul? Daca avea turbare nu murea si el? S-a intamplat acum 3 zile, ideea e ca n-am niciun semn pe picior si cum sa ma duc la urgente sa spun asta, ca nu vede nimic la picior si zice ca sunt nebun si ma fac de ras cred. Dar daca m-a muscat si n-am simtit eu bine? Ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, esti bolnav.
Bolnav de-a binelea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ar fi muscat ai fi simtit si ai fi avut semn. Nu te mai ingrijora degeaba!

| Suntbaiat123456789 a răspuns:

Du-te mă la psihiatru nu mai tot spune prostii pe aici.