| Madalina84 a întrebat:

Heii :3 Cum scap de celulita? Please ..am niste picioare oribile de la asta crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adevărul este că nu scapi de ea, cel mult o poți ameliora cu mult sport, creme anticelulitice termice, fără grăsimi și dulciuri, hidratare.
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Tratamente minune pentru combaterea celulitei nu exista. Adoptand un stil de viata sanatos care include o alimentatie echilibrata si exercitii fizice regulate puteti scapa de grasimea nedorita. De asemenea, facilitati utilizarea de catre corpul dumneavostra a depozitelor de grasime pentru a genera energie. Totusi, nici aceasta combinatie intre dieta si sport nu garanteaza rezultate bune, dar in acest fel ajutati alte tratamente sa functioneze mai bine.
http://www.i-medic.ro/......i-hotarare

| Mikasa a răspuns:

Celulita nu se duce deloc repede, asa ca mai bine nu ti-ai propune o data fixa sa scapi de ea. Cremele nu prea ajuta. Principalul mod sa scapi de celulita e sa mananci 100% clean. Adica fara sucuri, snacksuri de orice fel sau orice altceva ce contine E-uri. Chiar daca nu reusesti la inceput macar incepe cu pasi mici. Este bine sa mananci la ore si sa ai grija sa nu mananci dupa ora 20:00. Un alt sfat ar mai fi ca de fiecare data cand ti se face pofta de ceva nesanatos sa incerci repede sa mananci orice alt fruct sau mancare sanatoasa. Dupa sa te uiti in oglinda... Daca vei avea pofta de vreun snack intre mese poti incerca un morcov, suc de portocale sau un milkshake (banane amestecate cu lapte de exemplu). Modul cum arati este rezultatul alimentatiei tale in jur de 80%winking restul 20% o constituie sportul. Ai putea sa faci sport in plus decat cel la scoala. Scrie pe youtube "butt workout" si vei gasi o gramada de videouri :* bafta si nu te lasa. Daca nu vei reusi vara asta, vara viitoare vei reusi garantat happy A si, aproape ca am uitat. Foarte bun impotriva celulitei este un amestec de zaț de cafea si ulei de masline. Nu stiu cat despre tine, dar pe mine chiar m-au motivat multe poze de pe pagini facebook. Mai ales fiindca eu stau pe facebook zilnic big grin funda?

| Madayna a răspuns:

Doar prin sport si masaj scapi de celulita, sa nu crezi in cremele minune care vezi Doamne te scapa de celulita, nici vorba. Incearca sa mananci mai sanatos si multa miscare.

| Tanase_Diana_1982 a răspuns:

Poftim un site:http://www.sfatulmedicului.ro/......06.Trebuie sa faci si sport si tot mananca sanatos..Si uite diete foarte bune : 1 http://diete.kudika.ro/ 2 http://dietadukan.ro/.Sfat:Nu lua pastile. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| ShawolSkehehdanfdldi a răspuns:

Exercitii :))
http://www.youtube.com/watch?v=zoJQOapc9cY Incearca sa faci asta pe fiecare zi ^^ Funda? :d