| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Heii,TPU happy! Intrebarea mea pentru voi este:Cum scap de celulita de pe picioare? Din cauza ca am slabit cam mult(10-12kg) intr-o perioada cam scurta de timp (3-5 luni) am facut celulita si mi s-a cam lasat pielea! Acum nu-i o problema,dar va fi la vara cand o sa port fuste si pantaloni scurti. Please, help mee! Dau si fundita celui care ma ajuta cel mai bine happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| larrii a răspuns:

Sport! Alearga acum cat mai e cat de cat bine afara, fa exercitii ( genoflexiuni, flotari, abdomene), 2-3 serii pe zi, si ai grija ce mananci sa nu pui inapoi happy

6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Solutia consta in multa miscare, mancat sanatos, o buna hidratare si tratamente/masaje de tonifiere a pielii.
http://www.i-medic.ro/boli/celulita

| BiuL a răspuns:

Celulita se face din cauza unui stil de viata nesanatos nu din cauza slabitului... Trebuie sa faci miscare cat mai multa, sa reduci consumul de grasimi saturate, prajeli, dulciuri, bauturi carbogazoase sau alcool, sare si sa bei multa apa. Ajuta si masajul mult.

| Tzukushi a răspuns:

Hei

citeste aici despre crema mea anticelulitica

http://www.sfaturilemariei.com/......rsonala-2/

| perladunarii a răspuns:

Buna,
Pentru celulita iti recomand alergatul, iti dezvolta musculatura si arde grasimile deci astfel scapi si de celulita! Sunt si o multime de creme dar nu sunt bune, le-a incercat prietena mea pe marea majoritate!

| Instagrama a răspuns:

Prin masaje anticelulitice sau poti face impachetari cu zat de la cafea(e bun pentru celulita)amestecat cu ulei de masline happy

| MikiWiki a răspuns:

Pai ai putea sa mergi la sala sa-ti tonifiezi picioarelebig grin