| pufipuf a întrebat:

Heii
Aam sinuzita cronica de la 3 ani, deci cam de 10ani. Faza e ca oriunde am citit, pe internet, prin reviste, am aflat ca sinuzita cronica se trateaza.mie doctorul la care ma duc a zis (citez): " o sa ai sinuzita si la 150 ani". As vrea sa stiu, daca sunt printre voi care au avut sinuzita cronica si s.au tratat sau daca e adevarat ca nu se trateaza. Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Sufar de aceeasi boala, am luat antibiotice cu duiumul, din pacate s-a cronicizat.Am grija ca iarna sa am capul si fruntea acoperita, sau nu ies cu parul ud, sau proapsat spalata pe par in anotimpul rece, sa nu mi se infunde nasul si cam atat.Vad ca de 5 ani functioneaza, n-am mai luat antibiotic si nici alte medicamente sa inlatur nesuferitele dureri.Cred ca sinuzita e o boala care te educa si te invata ce-i permis si ce nu.Multa sanatate.happy

| Girly97 a răspuns:

Din pacate, si eu am aceeasi problema de vreo 5 ani, insa, daca continui cu controalele recomandate de medicul tau ORL si iti trateaza sinuzita din cand in cand, s-ar putea sa ai sanse sa scapi de ea peste cativa ani. Asa mi-a spus doctora. Multa sanatate! happy