| AvalohAlyn a întrebat:

La CT cerebral nativ mi-a iesit totul in limite normale numai o sinuzita maxilara cronica bilaterala.Ce este si cum se trateaza asta? Se poate fara operatie? Cred ca este de la niste masele netratate corespunzator.Dar ce se poate face sa nu mai am sinuzita maxilara? Ce medic trateaza asta? Si cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai medicul care ti-a recomandat CT -ul nu te-a lamurit?
Fugi la ORL.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mergi la medicul ORL.Si eu am avut acest diagnostic si medicul ORL-ist mi-a dat tratament si m-am vindecat.Este adevărat ca nu mai consum lapte care provoacă si menține aceasta boala, iar după tratament chiar daca se vindeca, iar recidivează consumând lapte.