| SuntFataInPlm a întrebat:

Heii, am innebunit TPU. Am 12 ani. Si sunt la dieta, stiu sunt mica, dar mi se face sila de corpul meu, trebuie sa slabesc. Am gasit dieta asta http://www.unica.ro/articol/slabit-rapid-dieta-rapida-va canta-zile-33383 Dar ma omoara, o tin de 2 zile si deja sunt asa slabita, imi da o stare de tristete, fac si exercitii fizice in casa, mor de foame. Ieri m-a lasat sa mananc DOAR legume. Si nu prea am mancat nici de astea ca mi-era rau si de la ele, prea multe strica. Azi fructe, de astea am mancat foarte putine, la fel, nu pot traii doar cu fructe, maine doar lactate, dupa chinurile astea de 3 zile, pot manca insfarsit carne, ar dupa 2 zile de carne ma pune iar sa mananc legume si fructe. Vreau sa mananc un hamburger, poate zic asta din cauza foamei, dar e bun :( M-am saturat, vreau sa fiu si slaba dar si sa imi fac macar UNEORI nu mereu poftele, sunt asa grasa, mi-e asa scarba de grasimea mea, dar vreau sa mananc sa ma satur, in momentul asta am o foame, dar vreau si sa slabesc, ma tot gandesc la optiunea mananca si vomita. Pe zii ce trece ma distruge gandul asta de a slabi. Am obosit :| Pls, help me
Dau funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| edit28 a răspuns:

Esti in crestere. Numai urma diete ca nu functioneaza la copii si mai mult iti faci rau. Mananca normal, dar fara grasimi si fara dulciuri in exces. Si cel mai important, fa sport ca sa te dezvolti cat mai bine.

La 12 ani ar trebui sa te gandesti la cum sa nu te plictisesti in timpul liber sau cum sa retii lectia aia la scoala. Daca felul cum arati este asa important pentru tine din cauza ca alti copii te-au facut grasa, nu-i lua in seama. Sunt mici si prosti si se vor lega de oricine e catusi de putin diferit fata de ei.