| ChuckybooM a întrebat:

Voi tine dieta disociata de 9 zile (3 zile fructe si legume, 3 zile lactate, 3 zile carne). Ce fructe si legume as putea manca, astfel incat sa imi ofere energie, sa nu fie periculos, sa aiba vitamine, sa fie satios (sa ma satur), insa sa nu aiba calorii zaharoase multe? (nu injurati)
Reperul meu este sa nu fie periculos! Vorbesc de legume si fructe care sa nu ma faca sa mor de foame, astfel incat sa aiba vitamine.

2 răspunsuri:
| Saya555 a răspuns:

Ca sa nu te plictisesti mananca cate un fruct din fiecarehappy

| Honeybunny a răspuns:

Ce prostie dieta astastraight face de ce nu incerci sa mananci si fructe si legume si un pic de carne slaba in aceeasi zi? incepe ziua cu niste fructe, la pranz un pic de carne cu legume si seara o salata de legume si un fruct.asa sti ca nu lesini pe la colturilaughing sau mananca dimineata niste paine prajita cu rosii sau cereale cu lapte (poti manca cereale musli,sunt cu putine calorii,mai ales consumate dimineata si iti dau energia necesara),la pranz un gratar din piept de pui sau supa de pui cu legume(nu cu taietei) sau legume in tigaie cu bucati de pui sau de peste,sau orez,orice are putine calorii, iar seara (mai exact la ora 6, sa nu mananci dupa) mananca un iaurt cu cereale,o salata de fructe sau o salata de legume,depinde si de preferinte,joaca'te cu alimentele,prepara'ti chestii noi cu putine calorii, ai atatea optiuni si poti slabi sanatos :* sa faci si miscare, succes!