| ChuckybooM a întrebat:

Voi tine dieta disociata de 9 zile (3 zile fructe si legume, 3 zile lactate, 3 zile carne). Ce fructe si legume as putea manca, astfel incat sa imi ofere energie, sa nu fie periculos, sa aiba vitamine, sa fie satios (sa ma satur), insa sa nu aiba calorii zaharoase multe? (nu injurati)
Reperul meu este sa nu fie periculos! Vorbesc de legume si fructe care sa nu ma faca sa mor de foame, astfel incat sa aiba vitamine...
Va multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Cireșe, vișine, căpșuni, mere.
Varză, brocoli, roșii, ardei, castraveți, gulii, salata.
Sper că știi că o dietă atât de drastică trebuie însoțită de vitamine și minerale, capsule (gen One a Day).

| Dana a răspuns:

Buna ChuckybooM,
Pai sa iti zic ceva :nu iti indic sa ti o dieta (daca ti la sanatatea ta)ptk presupun ca nu ai vreo 20-25 de ani.In loc de dieta mai bine renunti la dulciuri si faci sport! Iti zic ca nu o sa te saturi tu 3 zile la rand doar cu fructre si legume! Nu ai cum! Si nici nu cred ca ai vreo 98 de kg!
Deci in concluzie mai bine renunta la dieta si apuca-te de sport!
Sanatate, si sper ca te-am ajutat!
Te pup:*

| VINTZU a răspuns:

Eu am mancat intr-o zi cireshe si chiar mia tinut bine de foame dar cu restul nu te pot ajuta imi pare rau