| anonim_4396 a întrebat:

Salut, m-am taiat cu o lama dar inainte am bagat lama in spirt, iar apoi m-am taiat cu ea, iar dupa m-am facut cu spirt pe mana, pot pati ceva? Cum pot sa ascund taieturile sa nu afle nimeni?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ranile se pot infecta cu toate precautiile luate. Cicatrici definitive apar doar in cazul taieturilor profunde. In cazul scrijeliturilor suprerficiale probabilitatea de infectie este redusa considerabil in cazul in care si lama este dezinfectata. Acele ''opere de arta'' pot fi mascate si ascunse doar daca te imbraci in haine care sa-ti acopere cat mai mult corpul. Fiindca este o activitate complet ilogica, irationala si inutila, ar fi indicat sa te adresezi si sa discuti cu un psiholog, Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui sa renunti la obiceiul asta de a te taia. Mai tarziu vei regreta.

| Goete a răspuns:

Daca te tai cu lama nu o baga in spirt inainte ci in otrava. Asa, daca nu mori de taietura, mori de otrava intrata in sange. Bafta

| mariamarin2006 a răspuns (pentru Goete):

Nu mai da idei!

| Bogdan70001 a răspuns:

Lasa sa afle si maica-ta ce faci

| Csander a răspuns:

Te-ai taiat ca asa ai vrut tu iar acum nu iti plac taieturile ca n-au iesit drepte sau ce, de ce sa nu se vada? E opera ta, las-o la vedere daca ai facut-o pentru ca te defineste.

| IonitaMarias a răspuns:

Nu cred ca e la categoria buna prietene

| anonim_4396 explică (pentru IonitaMarias):

Am postat aici, deoarece e cea mai populara categorie