| Andreeaa1998 a întrebat:

Ma pot duce cu chitanță de la control ginecologic la casa de asigurări că sa ma pot înscrie sa fiu asigurata pe toată perioada de sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te duci cu chitanta inseamna ca ai platit consultatia. Asta inseamna chitanta. Trebuia sa fii deja asigurata cand ai mers la control.

| Teo29 a răspuns:

Mergi cu hartie de la medicul de familie sau cu hartie de la medicul specialist, ii zici pentru ce iti trebuie.
Doar chitanta, cum ca ai platit ceva, nu e suficienta

| SoHappy a răspuns:

Chitanța dovedeste ca ai achitat un serviciu de care ai beneficiat. Nu poti figura că asigurată in urma acestei plăți.