| Sabina3759 a întrebat:

Heii TPU,am nevoie de ajutor, va rog! Deci..ma dadeam cu skate-ul cu niste prieteni si am dat de-o groapa si am cazut.M-am sprijinit putin in palma si dupa am picat in fund. Faza e cu mana...Ma doare incheietura, chiar daca am cazut in palma.Nu s-a umflat,dar ma cam doare daca o misc sus-jos stanga-dreapta,dar pot sa misc, la fel si degetele.Nu e vanata.Ce-as putea sa fac? Nu ma duc la doctor deoarece nu e rupta! Am dat cu Sindolor.
Va rog ajutati-ma, ce-as putea sa fac? Nu vreau sa radeti de mine.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DeathOfDreams a răspuns:

Vreau să spun că
M-a învăluit un dor să mă dau cu placa.
Cred că știu ce fac mâine.

În fine, revenind la încheietura ta
Poate ți-e scrântită, dar nu atât de rău.
Sau e doar ceva minor, sunt convinsă că-ți va trece în câteva zile, iar dacă se agravează, cred că o să trebuiască să consulți un medic.
Ai mare grijă pe viitor.

| SorinelF86 a răspuns:

Daca o poti misca la fel ca pe cealalta nu e rupta, e normal sa te doara, totusi ar trebui o fasa elastica si repaus de la efort, iar daca se invineteste sau se umfla mergi la medic