| ladiesman21718 a întrebat:

Am cazut cand am vrut sa sar un gard si am picat in mana stanga, eu o pot misca din incheietura, dar ma doare putin mai in sus cu 2 cm osul, si este umflata. Credeti ca este rupta sau doar luxata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Nu este rupta. Mana rupta nu o poti misca, si doare foarte foarte tare.
Daca vezi ca are o pozitie ciudata, mergi la doctor, ca sa nu se prinda stramb.
Oricum nu este rupta, este doar luxata.

2 răspunsuri:
| elena445 a răspuns:

Este luxata cred ca te-ar durea foarte tare dar du-te la doctor sa nu creasca nu stiu stramba sti. Mult noroc!

| ladiesman21718 explică (pentru elena445):

Multumesc frumos pentru raspuns! Asa imi au zis si prieteni ca este luxata, dar nu am crezut! Oricum apreciez raspunsurile vostre!