| Stefania888 a întrebat:

Heii TPU! big grin Am o problema la gat. Atunci cand cant,ragusesc foarte repede si nu se mai aude normal vocea,ci este mai groasa si intrerupta. (Nu stiu cum sa zic xD) De mult timp mi se intampla chestia asta. Si nu doar la cantat,ci uneori chiar si cand vorbesc. E tare neplacut ca atunci cand vorbesti,deodata, sa vorbesti intrerupt si ceilalti sa nu inteleaga. >_< Exista niste remedii pentru asta sau ceva?
Dau fundita! :3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ImiUrascViata a răspuns:

Fa o pauza din cantat, orice vietate are nevoie de odihna. Banuiesc ca ti-ai solicitat prea mult gatul.

| Jucalea_Rares-Chev_1999 a răspuns:

Baga in fiecare dimineata un ou, da, un ou de gaina, crud
Il spargi, il bagi in pahar, pui putin zahar siiii JAP pe gat laughing