| InjectabilTerror a întrebat:

Heii TPU. De câteva zile am stări ușoare de amețeală și greață, iar dacă beau ceva acidulat, de exemplu suc, îl vomit imediat, mai ales dimineața. Am fost la medicul de familia care m-a diagnosticat cu faringită eritematoasa [ sunt și puțin răcită ]. Dar eu am altă părere. Și nici nu am poftă de mâncare... aș putea sta 1 saptămana fară să mănanc nimic, dimineața abia mă pot ridica din pat straight face. Și voiam să vă cer și vouă părerea, poate ați mai trecut prin aceleași stări. sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Pai la vremea care e afara automat incep virozele si ai simptome absolut normale ale unei raceli si eu am trecut printr-o stare asa de grava,chiar mai rau ca nici pastilele nu le puteam inghiti le dizolvam in apa si le beam cu paiul. urmeaza tratamentul dat de medic si mananca macar niste fructe ca sa nu iti vina greata, nu bea suc, bea apa plata sau ceaiuri si a sa te simti mai bine in cateva zile

1 răspuns:
| salomeea27 a răspuns:

Ai putea avea aciditate gastrica crescuta(gastrita) poti incerca sa iei un pansament gastric(omez, ranitidina, nexium)nu au reactii adverse sa vezi daca e mai bine.