| Raluca_1622 a întrebat:

Ieri am inceput sa am stari de greata si azi de dimineata cand m-am trezit am vomitat. Dupa ce mananc vomit, daca beau apa, ceai sau suc vomit.Nu am febra si nici alte simptome. O sa consult si un medic dupa sarbatori. Ce as putea sa fac pana atunci sau ce credeti ca am? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti avea o viroza intestinala. In nici un caz nu poti astepta pana dupa sarbatori, te vei deshidrata in cateva ore. Du-te la urgenta.

| CoquineNoire a răspuns:

S'ar putea sa ai gastrita sau o criza de fiere, oricum nu e bine sa ignori aceste simptome, trebuie sa mergi urgent la medic!

| Sabyynna a răspuns:

Du-te la doctor! Am mai patit si o din astea si nu trece de la sine

| alexandra_2187 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa cosulti un medic. daca ti-ai inceput viata sexuala e posibil sa fii insarcinata nu vreau sa te sperii dar pentru orice eventualitate fa-ti un test de sarcina!

| Monique29 a răspuns:

Pey depinde cati ani aii dk esti majora s.ar putea sa fi insarcinata dar asta in nici un caz sau sa ai bulimie poti cauta pe google simptomele ei si vei trage o concluzie

| caty2013_8692 a răspuns:

Eu zic ca daca nu ai si altceva, ia pastile ce-o fi ori du-te la doctor.si eu cred ca n-ar trebui sa cauti pe internet ca acolo sunt tot felul de prostii...

| Raluca_1622 explică:

Am 20 de ani, nu sunt insarcinata pentru ca nu am avut contact sexual...si bulimie nu e...am citit si pe net diverse, daca mananc nu mai vomit acum decat daca beau lichide.maine o sa ma duc la medic.ms mult pentru raspunsuri