| ChelbeaAnaMaria a întrebat:

Heii TPU!
Mi-am cumparat niste pastile cu numele Omega 3, o prietena mi-a spus ca sunt bune pentru tinere de minte. daca ati folosit va rog sa imi spuneti daca sunt bune si daca ajuta si la altceva. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu știu dacă pastilele Omega 3 sunt bune pentru memorie dar pot să-ți spun sigur că pastilele Memo Plus sunt foarte bune pentru memorie, le-am folosit când am avut bacul

| Divy a răspuns:

Bunã Ana,

Să ști că alimentele nu ajută la ținerea de minte, da e important să mănânci sănătos dar indicat e să eviți utilizarea calculatorului celularului pe perioada cât înveți și după ai putea să-l folosești. Alteelemente de evitat sunt fumatul, alcoolul și distracția laughing
Pe lângă acest lucru o persoană nu poate învăța toată ziua ci doar în anumite intervale atunci au un spor maxim de reținere după care stagnează.

Metode de învățare sunt de obicei prin marcarea cu culori a elementelor importante, sau rescrierea infoațiilor și desigur exercițiul repatarea până la reținere.

Uni mănâncă ciocolată amãruie pentru a se energiza.

Nu uita să te recreezi uneori și poți încerca să înveți într-o bibliotecă dacă nu te poți debarasa de anumite lucruri.

Mult succes!

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Mai bine mananci mancaruri nu pastile

http://www.eva.ro/......45372.html

| Jessicathiemann a răspuns:

Acizii graşi Omega 3 sunt esenţiali pentru sănătate, dar încercaţi să îi procuraţi prin alimentaţie.

Suplimentele cu Omega 3 (ulei de peşte) sunt indicate persoanelor cu boli cardiovasculare sau autoimune. Aceste suplimente însă trebuie administrate numai cu acordul medicului.
Sunt bune numai daca le consumi mai mult timp, o perioada mai lunga de 2-3 luni.