| Jessi55 a întrebat:

Heii TPU

Se poate sa slabesc 6 kg intr-o luna si o saptamana?

Ma gandeam ca planul sa fie asa, dimineata oua fierte cu putina sunca sau iaurt cu ceva,sau paine prajita cu miere, dupa la pranz legume fierte cu carne si seara niste fructe. Programul de mancat sa fie asa 9:00, 15:00.18:00 si la 12:00 ceva de rontaiala ceva fara multe calorii. Nu o sa mananc deloc zahar, paine, sucurile si fast food-ul nu imi plac deloc. Iar la capitolul miscare e asa dimineata fac exercitii acasa si seara ma duc la sala aproape zilnic cred.

Credeti ca e bun planul meu si o sa reusesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paine prajita cu miere nu au ce cauta intr-o dieta de slabit!
Fara fainoase, fara cereale, fara dulciuri, fara sucuri, fara rondaila.
Doar 3 mese stricte pe z: 1 ou si o felie de sunca degresata, 1 bucata carne slaba cu salata verde, sau rosii si castraveti, peste, pui, pateu gol(fara paine), iaurt simplu (fara fructe si neindulcit), fara sucuri de nici un fel, doar apa plata de la canal.

| dora784500 a răspuns:

Te rog din suflet să nu ții vreo dietă. Poate că ai să slăbești înfometându-te, nu zic nu, dar dacă te apuci de o dietă, ca să rămâi în „formă" trebuie să te ții de ea toată viața.

E important să mănânci sănătos și să ți seamă la cât mănânci, într-adevăr, dar ai nevoie de proteine și carbohidrați. Ai nevoie chiar și de grăsimi într-o oarecare manieră.

Dacă vrei să slăbești ți-aș sugera să faci exerciții. Mergi la sală, sau caută un program pe net în funcție de zonele în care ai probleme.

Succes.

| Jessi55 explică (pentru dora784500):

Pai ma gandeam ca dupa ce termin dieta, sa revin la ce mancam dar moderat si o data pe saptamana sa ma rasfat cu ce mancare vreau.

| dora784500 a răspuns (pentru Jessi55):

Dacă te apuci de dietă o ții tot timpul, nu doar cât slăbești, altfel te îngași imadiat la loc, indiferent cât de moderat mănânci.

Dacă vrei neapărat să ții o dietă, încearcă să mănânci de toate, dar disimulat, iar pentru slăbilt, sportul e mană cerească.