| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Dimineata si seara mananc doar iaurt slab, sub 1% grasime, iar la scoala la fel, sau fructe. La pranz mananc legume, sau ceva cu putine calorii, gen o supa. Fac cam 3-4 ore de sport pe saptamana si nu reusesc sa slabesc.
Chiar nu stiu ce sa mai fac.
Vreun sfat?
Funda!

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată ori băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| IForgotMyNameAgain explică (pentru bursuc001):

Sunt fata, am 16 ani, 1, 63 si 54 kg.

| bursuc001 a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 57, 1 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 3-4 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, la sală/aerobic, zilnic ), etc.

O seară frumoasă.

| neutrino a răspuns:

Elimina supa si iaurtul, si dupa aceea si fructele.

| ombladon a răspuns (pentru neutrino):

Sa le inlocuiasca cu apa si polistiren, nu?

| ioana21S a răspuns:

Buna din nou...
Iti recomand sa mergi la medic sau la un nutritionist!

| idx a răspuns:

Da-ne mai multe detalii.
Ce exercitii fizice faci? Intensitate? Cate repetari? Unele consuma mai multa energie, altele mai putina. De cat timp ai stilul acesta de viata?