| BOOBZen a întrebat:

Heiii, am 11 ani, cum pot sa slabesc indicat pentru mine(am 11 ani) daca am 50kg si vreau sa ajung la 40kg, trebuie s-o fac, m-am ingrasat si sunt la Baled, daca sunt dolofana, nu mai ma primeste... a da, si cum as putea sa-mi subtiez picioarel si sa-mi micjorez poponeata, nu conteaza in cat timp, lung sau scurt nu conteaza, trebuie sa fie indicat pentru mine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PuFuLeTe a răspuns:

Daca estii dolofana asta nu inseamna ca nu te mai primestee la balettbig grin poii ca sa slabestii :consuma multe fructe si legume, reduce din mancare, mai putine dulciuri, fa multa miscare, lichide multe [apa, ceai FARA SUCURI ACIDULATE], dupa ora 7 seara nu mai konsuma alinte, fara mancare de la fast food, Mancare fara calorii cat mai SANATOASAA!

Sii ai grija cu curile de slabire drasticee avand in vedere ca ai numai 11 anii! Curile drastice iti pot imbolnavii organismull!:* SPER CA te-am AJUTATT! FUNDITSAAA TE ROGG!:*

4 răspunsuri:
| BOOBZen explică:

Pai, cam am mai bine de 1.50, se prea poate sa am atata, asta spune mama

| TheSunWillBeHere a răspuns:

Pai...zi si cati metri ai?

| AndrahAntipathy a răspuns:

E greu trebuie sa o faci in timp.mananca numai carne fiarta, ciorbe/supe si multe legume.si nu manca dupa ora 7 maxim 7 jumate:d cred ca cam asa e binethinking

| Adelina_3234 a răspuns:

Pai nu trebuie sa mai ai dulciuri in casa nici sucuri. incearca sa mananci fructe cum ar fi. pepenele. merele. capsuni etc.