| Harlow a întrebat:

Heiii TPU, cam cat costa un aparat dentar doar sus/jos? Am cautat pe net dar, ca de obicei si fiind de asteptat, nu iti da nicaieri detalii clare si as vrea sa stiu de la cineva care a avut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Acum 10 ani cand am purtat am dat pe el 2200 lei. Era doar sus.

| zăGhost a răspuns:

Depinde de oras, ortodont si material. De regula, intre 1800 si 2500 e cel din metal, pentru o arcada.

| NicoleEazi a răspuns:

Daca esti student/a poti sa iti faci la facultatea de medicina si este 1200 lei sus si jos insa la cabinet ajungi la 3000-4000 lei depinde de doctor, recomand varianta cu facultatea.

| NakGeorge a răspuns:

Daca te referi la aparat dentar fix, asta poate sa duca pentru intreaga gura pe la 4.000 - 5.000 RON. Am vrut eu sa imi pun, mi-am facut programare la dentist, am vorbit despre aparat cu doctorul si cand am auzit cat costa mi-am bagat picioarele in el de aparat