| LostInDreams a întrebat:

Hello! Am 14 ani si 46-47 de kg.Nu e foarte mult, insa vreau sa dau jos.In 2 saptamani am o excursie, dar cum eu nu pot sa tin o dieta si sa fac sport mai mult de cateva zile m-am decis ca saptamana viitoare(de luni pana duminica) sa fac tot ce se poate sa subtiez abdomenul si mai ales coapsele.Asa ca, ce exercitii de slabit rapid, ce alimente sa evit de tot ce eforturi sa fac sa slabesc cat mai mult in saptamana asta? Eu sunt "repede si bine", ceva lent nu pot sa fac, asa ca ce sfaturi imi dati sa slabesc cat mai mult(2-3-pana la 5 kg)? Stiu ca nu e sanatos slabitul asta rapid, insa tot am mai incercat eu sa tin cure, sa fac tae-bo si mai stiu eu ce far nu am rabdare.Cum sa fac sa slabesc repede? Aveti cumva mail-ul vre unui doctor care se ocupa cu de astea? Funda la cine ma ajuta cel mai mult:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mananca 2 felii de paine neagra pe zi si in rest numai legume si fructe. Si mai bea un iaurt slab pentru a nu face deficit de calciu.
Fa activitate fizica, cum ar fi sa mergi zilnic 10 km pe jos, din care 5 in ritm mai sustinut.
Spor la slabit! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| PunkPrincess_7346 a răspuns:

Nu esti normala ...esti cam slabutza big grin, auzi da ce inaltime ai ca greutatea e si in functe de inaltime